مجله مهاجرتي

مجله مهاجرتي

حقایقی که به شما کمک می‌کنند تا برای زندگی در انگلیس آماده شوید

حقایقی که به شما کمک می‌کنند تا برای زندگی در انگلیس آماده شوید

مهاجرت به جایی جدید مانند انگلستان همیشه فصل مهیجی در زندگی هر کسی است. برای کمک به شما در مسیر آماده شدن برای زندگی جدید و دریافت اقامت انگلیس ، چند واقعیت جالب در مورد زندگی در این مشور آورده شده است.

سفر به انگلستان

هیترو شلوغ ترین فرودگاه انگلستان است و دارای 72.3 میلیون مسافر است. این 30 درصد از کل مسافران هوایی در انگلیس را تشکیل می‌دهد. 14 فرودگاه بزرگ بین‌المللی دیگر در سراسر انگلیس‌، ولز‌، اسکاتلند و ایرلند شمالی وجود دارد.

4 مقصد برتر مهاجران در انگلستان

 • لندن
 • آکسفورد
 • کمبریج
 • بریستول

مسائل مالی

انگلیس ، اسکاتلند و ایرلند شمالی اسکناس خود را تولید می‌کنند.

بانک مرکزی انگلیس اسکناس اسکاتلند و ایرلند شمالی را تنظیم می‌کند.

بسیاری از مغازه‌های کوچک هزینه اضافی برای پرداخت با کارت را با ارزش 10 پوند حساب می‌کنند. در پرداخت با کارت‌های پرداختی که به صورت حضوری انجام می شود، برای امنیت بیشتر از سیستم "Chip & PIN" استفاده می‌شود.

افتتاح حساب بانکی در انگلستان

هنگام عزیمت به انگلستان ، با باز کردن حساب بانکی مناسب، مطمئن شوید که پولتان را در جایی مناسب نگه می‌دارید. شما چه در حال کار‌، تحصیل یا بازنشستگی در انگلستان باشید، طیف وسیعی از گزینه ها در بازار برایتان وجود دارد.

بانکداری در انگلستان

انگلستان به عنوان یکی از مراکز مالی جهانی شناخته می‌شود و بخش خدمات مالی آن متشکل از بانک ‌های خصوصی انگلیس ، بانک‌های بین‌المللی و موسسات وام‌های دولتی مانند انجمن‌های ساختمان و اتحادیه‌های اعتباری است. در حال حاضر 344 بانک در سراسر انگلیس وجود دارد. بانک دولتی انگلیس بانک مرکزی انگلیس است و بخش بانکی توسط اداره رفتار مالی (FCA) تنظیم می‌شود.

آیا در انگلیس به حساب بانکی احتیاج دارید؟

داشتن حساب بانکی در انگلستان الزامی قانونی نیست و همه ساکنان انگلیس دارای یک حساب بانکی نیستند. گزینه‌های جایگزین مدیریت پول در انگلیس مانند انجمن‌های ساختمان سازی‌، اتحادیه‌های اعتباری و حساب‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری ملی وجود دارد.

با این حال ، باز کردن یک حساب بانکی در انگلستان مهاجرت شما را بسیار آسانتر می‌کند. در مورد مواردی از قبیل پرداخت قبض خدمات‌، احتمالاً به یکی حساب احتیاج خواهید داشت و اگر می‌خواهید وام مسکن بگیرید‌، ممکن است این مورد برای بعضی از وام‌دهندگان الزامی باشدبنابراین مطمئناً باید باز کردن حساب در یک بانک بریتانیایی را در اولویت‌های خود قرار دهید.


بیشتر بخوانید: برای افتتاح حساب بین ‌المللی چه باید کرد؟


قبل از باز کردن حساب بانکی در انگلستان

قبل از باز کردن حساب انگلستان ، اگر کارت‌های بدهی یا اعتباری دارید که می‌توانید در خارج از کشور استفاده کنید‌، می‌‌توانید منابع مالی خود را از یک حساب خارج از کشور مدیریت کنید. با این حال‌، توجه داشته باشید که ممکن است هزینه‌هایی مانند هزینه معاملات و هزینه‌های صرافی را متحمل شوید.

شما می‌توانید قبل از مهاجرت، یک حساب کاربری باز کنید. اگرچه برخی از بانک‌ها برای این حساب‌ها از شما ماهانه هزینه دریافت می‌کنند. بنابراین ، ابتدا بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید.

انواع حساب بانکی در انگلیس

اگر می خواهید یک حساب بانکی در انگلستان افتتاح کنید، انواع مختلف حساب برای انتخاب وجود دارد که می توانید انتخاب کنید که کدام متناسب‌تر با نیازهای شماست. انواع اصلی حساب بانکی در انگلیس عبارتند از:

حساب جاری

این استانداردترین و متداول‌ترین نوع حساب بانکی است که می‌توانید برای نیازهای روزمره از قبیل پرداخت قبض‌، خرید و دریافت دستمزد استفاده کنید. حساب‌های جاری به صورت رایگان یا کم‌هزینه در دسترس هستند. اکثر بانک‌ها نسخه‌های ویژه‌ای از این حساب‌ها را برای گروه‌هایی مانند دانش‌آموزان و جوانان ارائه می ‌دهند.

حساب اصلی

بسیاری از بانک‌های انگلیس برای افرادی که اعتبار ضعیفی دارند یا در تلاش برای باز کردن یک حساب جاری هستند‌، حساب های اصلی رایگان ارائه می‌دهند. این حساب‌ها محصولات و خدمات اصلی مانند کارت‌های بدهی Visa Electron و گزینه‌های پرداخت مستقیم بدهی را ارائه می دهند اما شما به کارت‌های اعتباری‌، وام یا اضافه برداشت دسترسی نخواهید داشت. اگر یک حساب اصلی باز کنید و وضعیت شخصی شما تغییر کند‌، معمولاً در صورت گذراندن الزامات بررسی اعتبار‌، می‌توانید حسابتان را به یک حساب جاری ارتقا دهید.

حساب پس‌انداز

اکثر بانک‌ها طیف وسیعی از گزینه‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری دارند که از حساب‌های پس‌انداز اولیه شروع می‌شود. این حساب‌ها نرخ بهره بالاتری را ارائه می‌دهند اما ممکن است به حداقل سپرده نیاز داشته باشند و تصریح کنند که پول بسته به نوع حساب‌، باید حداقل یک دوره در حساب باقی بماند.

حساب بین‌المللی یا غیر مقیم

بسیاری از بانک‌های اصلی انگلیس حساب‌های جاری بین‌المللی را ارائه می‌دهند که می‌توانید از خارج از کشور آنها را باز کنید و فعالیت کنید.

حساب دیجیتال یا موبایل

هم‌اکنون همه بانک‌های اصلی انگلیس خدمات خود را بصورت آنلاین و از طریق برنامه‌های بانکی تلفن همراه ارائه می‌دهند ، بنابراین می‌توانید حساب بانکی خود را از راه دور مدیریت کنید.

حسابهای مشترک

همچنین می توانید به طور مشترک با افراد دیگر یک حساب بانکی در انگلیس باز کنید. این امر معمولاً بین زوجین متاهل انجام می‌شود.


برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مشاوره‌‌های اقتصادی در زمینه مهاجرت، به چهره نگار سر بزنید. این آژانس مهاجرتی، به شما در تک‌تک مسائل مالی و غیرمالی که در فرآیند مهاجرت با آن‌ها روبه‌رو خواهید شد، یاری می‌رساند.


(0) نظر

11 دانشگاه برتر آلمان برای درخواست تحصیل در سال 2020

آلمان یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی را در بین کشورهای اروپایی دارد و مدارک دانشگاهی آلمان در سراسر جهان با بسیار معتبر شناخته می شوند. کشور آلمان همچنین در حوزه تحقیق و نوآوری در زمره کشورهای پیشرو است. بسیاری از دانشگاه های آلمان برای جز بهترین دانشگاه های و آموزش های عالی محسوب می شوند و همیشه رتبه های بالایی را در بین دانشگاه های دیگر داشته اند.

آرزوی هر دانشجوی خارجی این است که بتواند در دانشگاه های آلمان تحصیل کند و از این طریق اقامت آلمان را بگیرد.


دانشگاه های آلمان بهترین انتخاب برای تحصیل

داشتن مدرک دانشگاهی آلمان اساسا تضمینی برای دریافت آموزش با کیفیت عالی است که بر تحقیقات نوآورانه متمرکز است. مطالعات و مقالات حاصل از تحقیقات انجام شده در دانشگاه های آلمان در نشریات مهم تحقیقاتی در سراسر جهان و منابع، موجود است. در اینجا نمونه هایی از دانشگاه های آلمان را مشاهده می کنید که همیشه رتبه های برتر دانشگاهی را کسب کرده اند و دانشجویان این دانشگاه ها رضایت کامل از شیوه تدریس را داشتند.


11 دانشگاه برتر آلمان

1-    دانشگاه آزاد برلین  freie universitat berlin

2-    دانشگاه آخن RWTH Aachen University

3-    دانشگاه هایلدلبرگ Heidelberg university

4-    دانشگاه کنستانز university of konstanz

5-    دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ LMU munich

6-    دانشگاه فنی مونیخ TUM

7-    دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن emberhard karls universitat tubingen

8-    دانشگاه صنعتی درسدن Dresden university of technology

9-     دانشگاه هامبولد برلین humbold university berlin

10-   دانشگاه برمن university of berlin

11-   دانشگاه کلن university of cologneبیشتر بدانیم: ویزای تحصیلی چیست؟3 دلیل برای ورود به دانشگاه های آلمان

1-       بهره مندی از شهریه رایگان

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان مجبور به پرداخت شهریه نیستند. فقط در هر ترم بین 100 تا 200 یورو شهریه اندکی به دانشجویان تعلق میگیرد.طرح شهریه رایگان یک مزیت بزرگ برای تحصیل است و این یکی از دلایلی است که آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی تعداد زیادی از دانشجوی بین المللی را جذب میکند.

2-     هزینه های مقرون به صرفه در آلمان

در سراسر آلمان هزینه های زندگی در آلمان کاملا مقرون به صرفه است، حتی برای اقامتی که معمولا 300 تا 450 یورو در ماه است. سایر هزینه های از جمله: غذا، حمل و نقل و فعالیت های اجتماعی 250 تا 300 یورو در ماه هزینه خواهید کرد. به طور متوسط باید حداقل 800 یورو در ماه برای خرج زندگی خود در آلمان بودجه اختصاص دهید.

3-    بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان خارجی

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور آلمان دریافت بورسیه های تحصیلی بسیار است.بورسیه تحصیلی به معنای اعطای بخشی یا همه هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو است.سازمان دانشجویی آلمان مانند DAAD  وDeutschlandstipendium  و چندین دانشگاه در آلمان هر ساله بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ارائه میدهند. همچنین دانشجویان میتوانند کمک هزینه های تحصیلی studyportals برای کمک به تامین اعتبار تحصیلات در خارج از کشور را نیز دریافت کنند.

دانشگاه های آلمان مدرک دانشگاهی را برای همه دانشجویان در سراسر جهان ارائه می دهند. تنوع رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان بسیار زیاد است؛ اگر شما علاقمند به تحصیل در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر و یا روانشناسی و یا هنر هستید حتما برنامه تحصیلی دلخواه خود را در یکی از دانشگاه های آلمان پیدا خواهید کرد.


بیشتر بخوانیم: دادخواست طلاق توافقی6 دلیل برای اینکه چرا نباید شانس تحصیل در آلمان را از دست بدهید؟

1-       دانشگاه های برتر آلمان را از دست میدهید

2-     شانس تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان بدون شهریه را از دست میدهید

3-    شما نمیتوانید مدرک لیسانس با درجه عالی و آموزش عالی در آلمان را داشته باشید

4-     بورسیه های تحصیلی دانشگاه های آلمان را از دست میدهید

5-    هزینه های مقرون به صرفه زندگی در آلمان

6-     شانس بالای اشتغال به کار در آلمان را از دست میدهید

 

 

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

زمانی که  کشور آلمان هزینه شهریه های دانشگاهی را لغو کرد این خبر  در سراسر جهان منتشر شد. به طور خاص دانشگاه های دولتی از 16 ایالت آلمان برای دانشجویان از هر کشوری شهریه رایگان در نظر گرفتند و فقط هزینه زندگی برای هر ماه 900 تا 1400 یورو در شهرهایی مثل هامبورگ، برلین و مونیخ میشود.

اگر دانشگاه یا پلی تکنیک در یک شهر کوچک مانند ولفسبورگ، دویزبورگ و ... باشد هزینه های زندگی دانشجویی از 630 یورو در ماه شروع میشود.

سایر هزینه های دانشجویی در آلمان:

حمل و نقل عمومی: 70 یورو در ماه

محل اقامت: 250 تا 400 یورو در ماه

تلفن – اینترنت –هزینه های پستی: 27 یورو در ماه

هزینه های درمانی و بیمه: 50-70 یورو در ماه

دوره های آموزشی اضافی: 50-30 یورو در ماه

 

 

منبع: mastersportalمطالب مرتبط: اخذ اقامت اروپا

(0) نظر

مهاجرت آسان

چگونه آسان مهاجرت کنیم؟

انسان‌ها به هزار و یک دلیل ممکن است به فکر مهاجرت بیفتند. دلایل مهاجرت برای همه آدم‌ها یکی نیست، بخصوص وقتی صحبت از مهاجرت اختیاری می‌شود و نه پناهندگی، دلایل بسیارند. با افزایش درخواست برای مهاجرت، شرایط پذیرش کشورها نیز دشوارتر شده و این مسیر روز به روز پیچیده می‌شود.

مهاجرت چیست؟

مهاجرت شاید بزرگ‌ترین تصمیم زندگی افراد باشد. در این انتخاب باید مسائل بسیار زیادی مورد توجه قرار گیرد، اینکه:

 •          هدف از مهاجرت چیست؟
 •          بهترین و پر طرفدارترین کشورها برای مهاجرت کدام‌اند؟
 •          روند مهاجرت چگونه است؟
 •          و...

با دانستن موارد مذکور می‌توانید تا حدود زیادی آمادگی کسب کرده و به یک باره دچار سردرگمی نشوید. به طور کلی می‌توان مهاجرت را جابجایی از یک مکان به مکان دیگر تعریف نمود ولی در حال حاضر مهاجرت شخص از یک کشور به کشور دیگر برای زندگی، کار و تحصیل را مهاجرت می‌گویند.

دلایل بسیار زیادی برای مهاجرت افراد وجود دارد و هر فرد ممکن است معیارهایی برای ساخت زندگی بهتر داشته باشد که تحقق آن‌ها را در زادگاه خود میسر نمی‌داند و بنابراین مهاجرت می‌کند.


بیشتر بخوانیم: وکیل حقوقی کیست و چه کاری انجام می دهد؟


چگونه یک مهاجرت ایمن داشته باشیم؟

متاسفانه بسیاری از افراد سودجو اقدام به تبلیغات مختلف در زمینه مهاجرت رایگان و یا ارزان کرده‌اند که این موارد تنها می‌تواند آسیب‌های بیشتری به افراد بزند و آن‌ها را با مشکلات فراوانی همراه سازد. از این رو شناسایی یک گروه مهاجرت قدرتمند برای انجام کارهای قانونی بسیار مهم و اساسی می‌باشد، زیرا تیم‌های محبوب مهاجرتی و توانا با آشناییت کامل به قوانین هر کشور می‌توانند بهترین راه را برای مهاجرت شما پیدا کنند و می‌توانند در کاهش هزینه‌های شما بسیار تاثیرگذار باشند.

برای مهاجرت برنامه ریزی کنید

از آنجا که مهاجرت کار بزرگی است، با آن مثل یک پروژه عظیم و یا راه اندازی یک کار جدید، یک فروشگاه جدید، یا امثال آن برخورد کنید. سعی کنید برای فرآیند مهاجرت خود برنامه ریزی نمایید. مثلا فاز تحقیقات، فاز مشاوره، فاز اقدامات اولیه، فاز اقدام برای مهاجرت، فاز رسیدن به کشور جدید و فاز جا افتادن در کشور جدید. سعی کنید هر فاز را تا جایی که ممکن است به اجزای کوچک‌تر خرد کنید و در خصوص هر جزء تحقیق نمایید. تا جایی که می توانید سوال طرح کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید. البته هیچ کس نمی تواند پاسخ همه سوال ها را بیابد و یا آینده را پیش بینی کند ولی به هر حال با تحقیق بیشتر در شرایط بهتری قرار می گیرید.

مهاجرت ریسک دارد

به خاطر داشته باشید که مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگر خالی از ریسک نیست. خیلی‌ها به کانادا مهاجرت کرده‌اند و به زندان افتاده‌اند، همسر خود را از دست داده‌اند، فرزندانشان به راهی رفته‌اند که انتظار نداشته‌اند، ثروت خود را به باد داده اند و غیره. ورود به کشور کانادا یا هر جای دیگر به عنوان مهاجر، خالی از خطر نیست. با خود رو راست باشید، اگر تاب ریسک کردن ندارید، بهتر است قید مهاجرت را بزنید. البته بسیاری از مهاجران به همه یا بیشتر آرزوهای خود می‌رسند. شاید وجه شیرین مهاجرت بسیار پررنگ‌تر از وجه تلخ آن باشد؛ ولی این به معنای آن نیست که تلخی و ریسک وجود ندارد.

حداقل شرایط اولیه برای مهاجرت

 •          پشتکار زیاد، لازمه شروع راه است.
 •          داشتن بودجه و سرمایه کافی
 •          داشتن هدف مشخص و مهارت کافی
 •          داشتن تحصیلات کافی
 •          تسلط به زبان دوم (زبان انگلیسی)
 •          اتکا به خود
 •          فقط راه‌های قانونی
 •          استفاده از وکیل خوب

انواع روش‌های مهاجرت

تخصص شغلی:

کشورهایی مانند کانادا و استرالیا که افرادی را بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان ارزیابی کرده و به آن‌ها اقامت می‌دهند و می‌توانید از امتیاز تحصیل در کانادا و استرالیا استفاده کنید در این روش شما در این فرآیند ارزیابی باید به نمره مدنظر آن‌ها برسید.

ثبت شرکت (معمولا در اروپا):

این روش مهاجرت در کشورهایی مانند اسلواکی، لهستان، آلمان و… مرسوم است یکی از بهترین روش‌های مهاجرت می‌باشد. در این روش برای شما شرکتی ثبت می‌شود و شما اجازه کار و هرگونه فعالیت تجاری با شرکت خود دارید.

خرید ملک:

شما در تمامی کشورهای اروپایی (بجز سوئیس) می‌توانید با خرید ملک یا خرید سهام شرکت‌های سهامی عام به مبلغ حداقل 160.000 یورو اقامت اروپا را کسب کنید.

تمکن مالی:

این روش هم اکنون تنها برای کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یونان وجود دارد. در واقع در این روش باید در یکی از حساب‌های بانکی خود در ایران مبلغی بین 50.000 تا 300.000 یورو داشته باشید و پرینت آن را ارائه دهید. ضمنا این کار را باید سالانه و تا 5 سال انجام دهید.

ازدواج:

به علت داشتن خطرات بسیار زیاد، هیچ گونه راهنمایی و یا پیشنهادی به مهاجران در رابطه با روش‌های مهاجرتی غیر قانونی ارایه نمی‌شود.

پناهندگی:

به علت داشتن خطرات بسیار زیاد، هیچ گونه راهنمایی و یا پیشنهادی به مهاجران در رابطه با روش‌های مهاجرتی غیر قانونی ارایه نمی‌شود.

 

برای دریافت مشاوره اقتصادی مهاجرت می‌توانید به سایت چهره نگار مراجعه کنید.

(0) نظر
X